fbpx

גלויים חדשים בהפרעות קשב וריכוז

האם יש בדיקה חד משמעית שיכולה להגיד האם הילד סובל מהפרעת קשב או לא ?

התשובה היא בפירוש לא גדול

אף שהולך ומצטבר ידע רב בנוגע לבסיס הביולוגי להפרעה זו, עד כה אין כל בדיקה ;אובייקטיבית, בדיקת דם או הדמיה של המוח,( אם .אר.אי )המסוגלת לקבוע האם הילד סובל מהפרעת קשב. באופן בטוחוממשי .

גם כל בדיקות מבחני .T.O.V.A ומבחני BRC אינם חד משמעים !כשם שעל דיכאון או חרדה, לומד המטפל\הרופא דרך דיווח מהמטופל והסובבים אותו ולא דרך בדיקת דם או בדיקה מאומת אחרת. האבחון בהפרעות קשב מתבסס בראש ובראשונה על דיווח של הצוות החינוכי על הדרך שבה מתנהג הילד.

מקרה היפותטי ( שהוא מציאותי מאוד ) הילד קצת חורג מהתנהגות שקטה כלשהיא והמורה לא בדיוק משתלטת על 40 הילדים אשר נמצאים בכיתה. והילד עלה בכוונת המורה המתוסכלת מהרעש ולא בכוונה הילד סומן בסטיגמה שקשה להשתחרר מימנה. והרי יש לפנינו אבחון שגוי של המורה אשר תגייס את שאר המורים והנהלת המוסד לתמיכה בהחלטה השגויה של המורה ( המורה צריכה להצדיק את חוסר המשמעת והבלאגן בכיתה ) – ומה יותר פשוט מסימון הילד שמחולל הבעיות עקב הפרעת קשב וריכוז והנה יש לנו אבחון שגוי ולקוי אשר לעתים עלול לקלקל את עתיד הילד לאורך כל חייו . וזאת לפני שמיצינו את האלטרנטיבות הקיימות

כן, הפרעות קשב וריכוז הן מקור להרבה תסכול וכאב לילדים, להוריהם וגם למבוגרים רבים. פעמים רבות הצורך להשתלט על טווח רחב של תופעות, כמו חוסר ארגון, אימפולסיביות, חוסר שקט, חולמנות ותסמינים נוספים, מוביל לטיפול תרופתי. אלא שלא תמיד מדובר בפתרון יעיל ומתאים לכל מטופל, וכדרכן של תרופות – הוא מלווה לא אחת בתופעות לוואי ובהשפעות ארוכות טווח שאינן ידועות עדיין.

סדר חדש בראש

אבל מה אם היינו אומרים לכם שאפשר גם אחרת? שיש פתרון טכנולוגי שעוזר למוח לאזן את עצמו באופן טבעי ללא תמיכה תרופתית? זה בדיוק מה שעושה "שעון אלפא", המכשיר המהפכני של חברת אלפא רית'ם. "מדובר במכשיר בטוח לחלוטין המספק פתרון יעיל בהתמודדות מול קשיים התנהגותיים אלה", מסביר ניסים כהן, מנכ"ל החברה. "למעשה, אלפא רית'ם הוקמה במטרה למצוא פתרון טכנולוגי, אלגנטי ולא תרופתי לבעיות נוירולוגיות מציקות באמצעות טיפול בתדרים.הטכנולוגיה הזאת עומדת כיום בחזית תחום ההתפתחות האישית בעולם כולו".

מהו בעצם טיפול בתדרים?

"המוח שלנו מייצר פעילות חשמלית 24 שעות ביום ואת הפעילות הזו מודדים בקבוצות תדרים המכונים 'גלי מוח', כשכל תדר מייצג מצב תודעה שונה. מחקרים רבים הראו שניתן להשפיע ואפילו לכוון את גלי המוח כרצוננו בעזרת האזנה או שידור תדרים מסוימים למוח. קיים מצבור גדול של מחקרים (יותר מאלף), שנעשו על ידי מומחים מובילים בתחומם,המדגימים את ההשפעות החיוביות של טיפול בתדרים".

איך פועל השעון?

"המוח שלנו משדר גלים ברמות, בתבניות ובתדרים שונים. במחקרים התגלה שאצל בני אדם יש שוני מסוים בדומיננטיות של גלי המוח – ואת זה ניתן לשנות באמצעות שליחת תדר דומיננטי נכון למוח אשר מסייע לוויסות ואיזון תדרי גלי המוח בצורה אופטימלית. עם זאת, חשוב להדגיש כי יש חשיבות רבה בבחירת תדר מדויק ואיכותי שאליו המוח יסתנכרן. במחקר רב שנים הגיעו חוקרי אלפא רית'ם לזיקוק התדרים האופטימליים לנטרול תסמינים של הפרעות נפוצות, ובהן הפרעות קשב וריכוז, הבאות לידי ביטוי בחוסר איזון נכון בין גלי המוח. ועל התוצאות המרשימות יעידו רבים שהתנסו וחוו שיפור משמעותי באיכות החיים. בין היתר הם דיווחו על שליטה עצמית גבוהה יותר, יכולת קשב מתמשך ושיפור הזיכרון בעבודה או בלימודים.

יתרונות שעון התדרים

  1. פתרון חדשני ומדויק. המכשיר, מוגן הפטנט, הוא פיתוח פורץ דרך בתחומו. למעשה מדובר במכשיר היחידי בעולם המסוגל לשדר למוח תבניות גלים מדויקות על ידי וויברציה מתוכנתת תדרים.
  2. עיצוב עדכני ותפעול פשוט. המכשיר מעוצב כשעון אופנתי. ניתן לענוד אותו באופן רציף וללא תלות בסביבה. להפעלה לוחצים על כפתור הטאצ' – וזהו.
  3. תוצאות מיידיות. תוצאות השימוש במכשיר הן אינדיבידואליות אבל רוב המטופלים הרגישו שיפור כבר מהטיפולים הראשונים. רבים מדווחים שכבר הרגישו בשינוי בשלב די מוקדם.
  4. בטוח לשימוש , המכשיר אינו מכשיר רפואי ונחשב כמכשיר לשיפור איכות החיים אשר מותר לשיווק לפי תקנות ה ה-FDA (מינהל התרופות האמריקאי) לשיווק בארצות הברית והוא בעל התקן האירופי המחמיר CE.

לפרטים ולמידע נוסף – טל': 0528217636, alfarhythm.com

  • תוכן זה אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי, חוות דעת מקצועית או ייעוץ על ידי מומחה. יש להיוועץ עם רופא לפני כל שינוי בנטילת טיפול תרופתי
לוגו של וואטסאפ