fbpx

גילויים חדשים בהפרעות קשב וריכוז, דיכאון, חרדה נדודי שינה ועוד

"המטופלים מדווחים על שיפור ניכר בשליטה עצמית, בזיכרון ובקשב מתמשך". ניסים כהן (צילום: איתמר קב)

אמרו לכם שהילד סובל מהפרעת קשב וריכוז? לפני שאתם פונים לטיפול תרופתי, כדאי שתכירו את שעון אלפא, פתרון טכנולוגי מהפכני שמסייע לאיזון גלי המוח באופן טבעי

שאלתם את עצמכם פעם האם יש בדיקה מדעית שיכולה לקבוע באופן חד־משמעי האם הילד שלכם סובל מהפרעת קשב או לא? ובכן, כדאי שתדעו שהתשובה היא בפירוש לא. גדול! אף שהולך ומצטבר ידע רב בנוגע לבסיס הביולוגי להפרעה זו, נכון להיום אין עדיין בדיקה אובייקטיבית, כמו למשל בדיקת דם או הדמיה של המוח (MRI), המסוגלת לקבוע אם הילד סובל מהפרעת קשב באופן ודאי. המבדקים הקיימים, כמו למשל מבחני T.O.V.A ומבחני BRC, אינם חד משמעים ונשענים על דיווח של הילד והסובבים אותו, ובראש וראשונה – אנשי הצוות החינוכי.

הבעיה היא שעל סמך האבחון הלא אובייקטיבי הזה, לא מעט הורים פונים לעזרת הטיפול התרופתי. כן, הפרעות קשב וריכוז הן מקור להרבה תסכול וכאב לילדים ולהוריהם, ופעמים רבות הצורך להשתלט על טווח רחב של תופעות, כמו חוסר ארגון, אימפולסיביות, חוסר שקט, חולמנות ותסמינים נוספים, מוביל לבית המרקחת. אלא שלא תמיד מדובר בפתרון יעיל ומתאים לכל מטופל, וכדרכן של תרופות – הוא מלווה לא אחת בתופעות לוואי ובהשפעות ארוכות טווח שאינן ידועות עדיין.

סדר חדש בראש

אבל מה אם היינו אומרים לכם שאפשר גם אחרת? שיש פתרון טכנולוגי שעוזר למוח לאזן את עצמו באופן טבעי ללא תמיכה תרופתית? זה בדיוק מה שעושה "שעון אלפא", המכשיר המהפכני של חברת אלפא רית'ם. "מדובר במכשיר בטוח לחלוטין המספק פתרון יעיל בהתמודדות מול קשיים התנהגותיים אלה", מסביר ניסים כהן, מנכ"ל החברה. "למעשה, אלפא רית'ם הוקמה במטרה למצוא פתרון טכנולוגי, אלגנטי ולא תרופתי לבעיות נוירולוגיות מציקות באמצעות תדרים. הטכנולוגיה הזאת עומדת כיום בחזית תחום ההתפתחות האישית בעולם כולו".

מהו בעצם טיפול בתדרים?

"המוח שלנו מייצר פעילות חשמלית 24 שעות ביום ואת הפעילות הזו מודדים בקבוצות תדרים המכונים 'גלי מוח', כשכל תדר מייצג מצב תודעה שונה. מחקרים רבים הראו שניתן להשפיע, ואפילו לכוון את גלי המוח כרצוננו, בעזרת האזנה או שידור תדרים מסוימים למוח. ישנם למעלה מ־1,000 מחקרים, שנעשו על ידי מומחים מובילים בתחומם, המדגימים את ההשפעות החיוביות של טיפול בתדרים על בעיות שינה, חרדות, זיכרון, הפרעות קשב וריכוז ועוד".

 

blank

פתרון טכנולוגי, אלגנטי ולא תרופתי לבעיות נוירולוגיות מציקות באמצעות תדרים(צילום: איתמר קב)

איך פועל השעון?

"המוח שלנו משדר גלים ברמות, בתבניות ובתדרים שונים. במחקרים התגלה שאצל אנשים מסוימים יש שוני מסוים בדומיננטיות של גלי המוח, וכי ניתן לשנות זאת באמצעות שליחת תדר דומיננטי למוח שמסייע לוויסות ואיזון תדרי גלי המוח בצורה אופטימלית – וזה למעשה מה שהשעון עושה. עם זאת, חשוב להדגיש כי יש חשיבות רבה בבחירת תדר מדויק ואיכותי שאליו המוח יסתנכרן.

במחקר רב שנים הגיעו חוקרי אלפא רית'ם לזיקוק התדרים האופטימליים לנטרול תסמינים של הפרעות נפוצות, ובהן הפרעות קשב וריכוז, הבאות לידי ביטוי בחוסר איזון נכון בין גלי המוח. ועל התוצאות המרשימות יעידו רבים שהתנסו וחוו שיפור משמעותי באיכות החיים. בין היתר הם דיווחו על שליטה עצמית גבוהה יותר, יכולת קשב מתמשך ושיפור הזיכרון בעבודה או בלימודים".  

על גלי התדר: יתרונות שעון אלפא

  • פתרון חדשני ומדויק. המכשיר, מוגן הפטנט, הוא פיתוח פורץ דרך בתחומו. למעשה מדובר במכשיר היחידי בעולם המסוגל לשדר למוח תבניות
    גלים מדויקות.

  • עיצוב עדכני ותפעול פשוט. המכשיר מעוצב כשעון אופנתי. ניתן לענוד אותו באופן רציף וללא תלות בסביבה. להפעלה לוחצים על כפתור הטאצ' – וזהו.

  • תוצאות מיידיות. תוצאות השימוש במכשיר הן אינדיבידואליות אבל רוב המטופלים הרגישו שיפור כבר מהטיפולים הראשונים. רבים מדווחים שכבר הרגישו בשינוי בשלב די מוקדם.

  • בטוח לשימוש. המכשיר אינו מכשיר רפואי ונחשב כמכשיר לשיפור איכות החיים המותר לשיווק על ידי ה־FDA (מינהל המזון התרופות האמריקאי) בארצות הברית והוא בעל התקן האירופי המחמיר CE.

לפרטים ולמידע נוסף:

החרושת 43 קרית ביאליק

או שלחו לנו פרטים, נחזור אליכם בהקדם

לוגו של וואטסאפ